islamRadyo & ilahi dinle - Makaleler: iPhone'un gizli 驆ellikleri
iletisim
Ana Menü

islami konular sesli

En Son Makaleler
Microsoft hesab覺 si...
Saray Sarmas覺 Nas覺...
BTN TAVUU TENC...
Beyran orbas覺
Piyaz Nas覺l Yap覺l覺r?
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

   
Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » Cep Telefonu » iPhone'un gizli 驆ellikleri
iPhone'un gizli 驆ellikleri

Telefonunuzla foto繢af çekmek istedi簨nde bunun için kulakl蹥nzdaki ses açma kapama tularn kullanmanz yeterli.

Bunun dnda kamera modundayken iPhone'un ses açma kapama butonlaryla da foto繢af makinesi kullanr gibi foto繢af çekebilirsiniz.

Emoji klavyeyi ayarlanza ekleyin. Bunun için Ayarlar>Genel> Klayve>Emoji klavye ekle yolunu kullanabilirsiniz.

“CAPS LOCK” özelli簨nden faydalanmak için Shift yani klavyenin sol ksmnda yer alan yukar ok butonuna çift tklamanz yeterli.

Gönderilen mesajn okunup okunmad蹥n ö繢enmek için iMessage uygulamasn kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajlar Gönder” seçene簨ni seçmek yeterli.

愯ternette gördüünüz bir resmi kaydetmek için parma蹥nz resmin üzerinde basl tutun ve foto繢af kaydedin.

Gelen bildirimleri görmek için fla 蹥n kullanabilirsiniz. Örne簨n arama geldi簨nizde flanz yanp sönebilir. Ayarlar menüsü içinde ilgili ayar bulabilirsiniz.

Mesajlamalarnzn saatini anbean takip etmek mümkün. Bunun için mesajlarn üzerine parma蹥n dokundurarak sola do繢u kaydrn. Zaman dilimlerini sa bölümde göreceksiniz.

%100 etkili oldu繠nu söylemek mümkün olmasa da, uzmanlar uçak modunda olan iPhone'larn daha hzl arj oldu繠 konusunda hem fikir.

溮fre oluturmak için rakam kullanmak zorunda de簨lsiniz. Ayarlar'dan Genel menüsüne gelerek ister parmak izi koruma özelli簨ni kullann (sadece iPhone 5S'lerde) ya da Basit Parola içinde rakam yerine harflerle ifrenizi oluturun.

iPhone'da herhangi bir bölümde yaz yazarken iPhone'u sa簜 sola sallarsanz karnza üç seçenek çkacak. Geri Al butonuna tklarsanz yazdklarnz silebilirsiniz.

Ayarlar>Genel>Kstlamalar yolunu takip ederek uygulama içi satn almalar kapatabilirsiniz. Özellikle telefonlarn çocuklaryla paylaan ebeveynler için unutulmamas gereken bir özellik...

iPhone'larn en büyük eksikliklerinden biri de tarih oldu. Artk istemedi簨niz kiilerin telefonlarn kara listeye atabiliyor, bu kiilerden arama almyorsunuz. Bunun için Ayarlar>Telefon>Engellenenler ksmna girmeniz yeterli.

Yeni iletim sistemiyle beraber istenmeyen uygulamalarn veri çekmesi engellenebiliyor. Örne簨n sadece ‘Foursquare’ uygulamasnn veri kullanmas kstlanabiliyor.

Touch ID, telefona parola girmeden, tek dokunula telefonu açan bir güvenlik teknolojisi... Önce parmak izinizi tantyorsunuz; ardndan sadece kendi parma蹥nzla açlabilen bir telefon haline geliyor iPhone. Peki parmak izi dnda telefonu burnunuzla da açabilece簨nizi biliyor muydunuz?

ABD'de yaayan bir genç Touch ID’ye burnunu kaydetti! Böylece iPhone’larn sadece parmak izi de簨l burun iziyle açlabilece簨ni de kefetmi oldu. Belki Apple yetkililerinin bile bilmedi簨 bu özelli簨, genç adam buldu.

iPhone’unuzda elleriniz ya簰, ama telefonu açmak istiyorsunuz; burnunuzu kullann! Bununla birlikte burun dnda daha nerelerle açlr onu, kullanclarn hayal gücüne brakyoruz…

Yazar admin - Mart 16 2016 5903 Okunma · Yazdır
top image scrolling tools
facebook_share
twitter_share
linkedin_share
blogger_share
mailto
scrolltop
>>>CANLI DiNLE<<<
islamradyo ilahi dinle

Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 1,692,686 Tekil Ziyaretçi islamRadyo
Copyright © 2014 islami radyo, islam radyo, ilahi, ilahi dinle, islami m羹zik,mekke canl覺, medine canl覺, canl覺 yay覺n, radyo dinle
Bu sitede adsense reklamlar覺 g繹sterilmektedir...
islamRadyo

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.