islamRadyo & ilahi dinle - Makaleler: Bir 蓷y ka蹥 tuzu sirkeyle eritin... Bakn neler oluyor!
iletisim
Ana Menü

islami konular sesli

En Son Makaleler
Microsoft hesab覺 si...
Saray Sarmas覺 Nas覺...
BTN TAVUU TENC...
Beyran orbas覺
Piyaz Nas覺l Yap覺l覺r?
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

   
Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » Faydal覺 Bilgiler » Bir 蓷y ka蹥 tuzu sirkeyle eritin... Bakn neler oluyor!
Bir 蓷y ka蹥 tuzu sirkeyle eritin... Bakn neler oluyor!

Daha çok salatalara ya da yemeklere ekilik vermek için kullanlan sirkenin aslnda do簜l bir temizlik malzemesi oldu繠nu biliyor muydunuz? Pek çok zehir barndran temizlik ürünleri yerine bir ie sirkeyle evinizi prl prl yapmanz mümkün.

毼te sirkenin nerelerde kullanlabilece簨ni sizler için derledik;

Buzdolab kokularndan kurtulun. Bir parça gazeteyi bire bir ölçülerde hazrlanm sirke ve su karmna batrp buzdolabnda bir gece bekletin. Ertesi sabah kötü kokulardan eser kalmad蹥n göreceksiniz.

Bulak makinesi ve bardak temizli簨nde kullann. Bulak makinenizin zeminine bir su barda蹥 sirke döküp normal programda çaltrn. Bunu sadece özellikle çok sayda bardak ykayaca蹥nz zaman yapn. Bulak makinesinde sürekli sirke kullanmak makineye zarar verebilir.

Lavabo gider borusundaki kokular giderin. Her hafta lavabonuza bir su barda蹥 sirke döküp 30 dakika bekleyin ve ardndan so繠k suyla durulayn. Böylece lavabonuzda oluabilecek kötü kokular engellemi olursunuz. Ayrca bu yöntem lavabonuzun daha parlak görünmesini sa簰ayacaktr.

Buzdolabnz silin. Bire bir ölçüyle sirke ve su karm hazrlayarak temiz bir bezle buzdolabn silebilirsiniz. Bu ilem leke ve koku olumasn engelleyecektir.

Kesme tahtalarn dezenfekte edin. Kesme tahtanzda oluan kötü kokular ve çkmayan lekeleri çkarmak için çok etkili bir yöntem. Sirkeyi tahtanza döküp bulak süngerinizle ovalayn.

Mikrodalgay temizleyin. Bir kabn içine yarm su barda蹥 sirke ve yarm su barda蹥 su koyarak mikrodalgada 30 saniye stn. Ardndan nemli bir bezle silin.

Bulak süngerlerinizin ömrünü uzatn. Süngeri bir kabn içine alp tamamn kaplayacak kadar su ekleyin. Ardndan üzerine yarm su barda蹥 sirke döküp bir gece bu ekilde bekletin

Gümüleri parlatn. Bir çay ka蹥 tuzu, bir su barda蹥 sirkenin içinde eritin. Elde etti簨niz karm gümülerinize sürerek 15 dakika bekleyin ve duruladktan sonra temiz bir bezle kurulayn.

Musluk kenarlarndaki lekelerden kurtulun. Bire bir ölçülerde hazrlanm su ve sirke karmna macun kvamna gelene kadar karbonat ekleyin. Macunu muslu繠n etrafndaki bölgeye uygulayp 30 dakika, inatç kirler için 1 saat bekletin. Ardndan eski bir di frçasyla temizleyin

Paslanmaz çelikleri temizleyin. Paslanmaz çeliklerde oluan su lekelerini sirkeye batrlm temiz bir bezle ovalayn.

Yerleri silin. Cilal parkeler dndaki tüm yüzeyleri temizlik suyuna yalnzca sirke ekleyerek silebilirsiniz. Yerleriniz do簜l bir ekilde hijyene kavuacaktr.

Karncalardan kurtulun. Karncalarn çk noktalarn sirkeyle silin.

Kaynak : Haber7

Yazar admin - Mart 16 2016 5945 Okunma · Yazdır
top image scrolling tools
facebook_share
twitter_share
linkedin_share
blogger_share
mailto
scrolltop
>>>CANLI DiNLE<<<
islamradyo ilahi dinle

Sayfa oluşturulma süresi: 0.05 saniye 1,711,028 Tekil Ziyaretçi islamRadyo
Copyright © 2014 islami radyo, islam radyo, ilahi, ilahi dinle, islami m羹zik,mekke canl覺, medine canl覺, canl覺 yay覺n, radyo dinle
Bu sitede adsense reklamlar覺 g繹sterilmektedir...
islamRadyo

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.