islamRadyo & ilahi dinle - Makaleler: Cildi gzelletiren 10 yiyecek
iletisim
Ana Menü

islami konular sesli

En Son Makaleler
F覺r覺nda Palamut
Microsoft hesab覺 si...
Saray Sarmas覺 Nas覺...
BTN TAVUU TENC...
Beyran orbas覺
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

   
Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » Sal覺k » Cildi gzelletiren 10 yiyecek
Cildi gzelletiren 10 yiyecek

Cildinizi yenileyen ve bakm ad altnda yüzlerce lira ödeyerek ald蹥nz ürünleri artk bir kenara brakn ve ie yaramaz bu ürünlerin yerine do簜l yollar deneyin. A蹥zdan ald蹥mz pek çok sebze ve meyve cildimizi yeniler; taze, aknelerden arnm, canl, ltl bir görünüme kavumalarn sa簰ar. Gelin bunlara bir göz atalm :

Bitter çikolata: çindeki flavonoidler ve antioksidan maddelerle cildinizin dostu ve güne hasarna kar koruyucu. Ayrca kakao, atar damarlar genileterek cildinize giden kan miktarn artryor ve cildiniz daha sa簰kl hale geliyor.

Somon : Endie, stres ve depresyonla savaan bir mucize yiyecek. çinde bol miktarda bulunan vitamin D, beyin, kalp, kemik sa簰蹥 için önemli ve bizi kolon kanserinden koruyor. Somon içindeki zengin omega-3 ya asitleri, vücuttaki enflamasyonla, cilt krklklar ve aknelerle savaan önemli bir yapta; ayrca deriyi içeriden darya nemlendiren güçlendiren, sa簰kl hale getiren güçlü bir nemlendirici etkiye sahip. Bunun yan sra somon, saçl deriyi hidrate ediyor yani su tutmasn sa簰yor, krlmalar önlüyor; yani sa簰kl saçlar için önemli bir besin deste簨

Hindistan cevizi ya蹥 : Doymu ya asidi deposu, antibakteriel ve antiviral özellikler tayan enfeksiyon, akne ve virüslerle savaan bir besin maddesi .çinde buluna esansiyel ya esitleri ve vitamin E sayesinde deriyi nemli , yumuak,ve krklklardan arnm bir hale getiriyor.Vücuda nemlendirici krem gibi uygulanan çi Hindistan cevizi ya蹥 tiroid bezi için de faydal .

Yeil çay: Scak tüketildi簨nde ortama salnan anti oksidan özellikteki kateinler sayesinde kanseri önlemekte ve anti enflamatuar etkileri görülmekte. Ayn zamanda tansiyonu düürücü, gevetici ve stresi önleyici etkisi de mevcut.

Ispanak: Mutlaka günlük alnmas gereken bir besin. Demir, folat, klorofil, E vitamini, magnezyum, A vitamini, sebze proteini, ve Vitamin C içeren müthi bir besin, içinde adeta yok, yok. Antioksidanlardan zengin olan bu besin, deri problemleriyle savarken içindeki A,C,E,vitaminleriyle cildinizi adeta içten da temizler.

Kendir , kenevir, ayçiçe簨, kabak, keten tohumlar : Cildiniz için çok önemli tohumlar.. Bunlar derideki krklk ve aknelerle savaan en önemli besinlerden . Kabak ve ayçiçe簨 selenyum, E vitamini, magnezyum ve protein açsndan çok zengin . Selenyum ve proteinler krklklar silerken E vitamini deriyi nemli tutar besler; magnezyum stresi alr. Bu tohumlar salata, yo繠rt yerken üzerlerine serperek lezzet artrc olarak tüketebilmek; kek ve çöreklerde kullanmak mümkün .

Kereviz : çindeki K vitamini sayesinde kan basncn düürürü ve kan dolamn daha sa簰kl klar. Stresle savaan bu bitki, akne oluumunu, migren ve hatta kanser oluumunu azaltabiliyor.çindeki sodyum, potasyum ve su , deriyi nemli tutar ve kurumasn engeller, hidrasyon sa簰ar, krklk oluumunu önler. Çok düük kalorili, sa簰kl ama pek de sevilerek tüketilmeyen, sofralarmzda pek yer etmeyen bu mucize sebzeye gereken önemi vermemizin zaman gelmedi mi?

Papaya: Tropikal bir meyve olan papayann 100 gramnda sadece 39 kalori var ve 0 kolesterollü.. Düük fruktoz ekeri ihtiva ediyor ve sindirim için mükemmel. Papaya içeri簨nde C vitamini, E vitamini beta karoten gibi pek çok antioksidan bulunan bir besin, hem cildi güne nlarnn zararlarndan koruyor hem de anti enflamatuar özellikleriyle akne oluumunu engelliyor.

Havuç: Sadece gözler için de簨l cildiniz için de önemli! çeri簨ndeki A vitamini, cildin d katmanlarnda ar hücre oluumunu ve birikimini engeller. Bu ölü hücrelerin temizlenmesi ve azaltlmas sebum, akne oluumunu ve citteki porlarn kapanmasn önler. A vitamini cilt kanserini önlüyor, yani do簜l anti kansorejen...Her gün 1 havuç yemek hem çok sa簰kl bir attrmalk hem de cildiniz içim mükemmel bir seçim olacak .

Tabii ki unutulmamas gereken en önemli konu, bu sa簰kl besin maddelerini tüketirken, sa簰ksz, bizi hasta eden ve kansere yol açan, çocuklarmz obez yapan; çok fazla kalori, eker, trans ya içeren her türlü ekerleme, çörek, pasta, ekerli /kolal içecek ve hamburger türü attrmalk “fast food” dedi簨miz gdalardan uzak durmamz, evimize sokmamamz.

Yazar admin - Mart 16 2016 6325 Okunma · Yazdır
top image scrolling tools
facebook_share
twitter_share
linkedin_share
blogger_share
mailto
scrolltop
>>>CANLI DiNLE<<<
islamradyo ilahi dinle

Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 1,766,017 Tekil Ziyaretçi islamRadyo
Copyright © 2014 islami radyo, islam radyo, ilahi, ilahi dinle, islami m羹zik,mekke canl覺, medine canl覺, canl覺 yay覺n, radyo dinle
Bu sitede adsense reklamlar覺 g繹sterilmektedir...
islamRadyo

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.