islamRadyo & ilahi dinle - Makaleler: Bu 15 yiyecek kilo aldrmyor!
iletisim
Ana Menü

islami konular sesli

En Son Makaleler
F覺r覺nda Palamut
Microsoft hesab覺 si...
Saray Sarmas覺 Nas覺...
BTN TAVUU TENC...
Beyran orbas覺
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

   
Makale Hiyerarşisi
Makaleler ana sayfası » Sal覺k » Bu 15 yiyecek kilo aldrmyor!
Bu 15 yiyecek kilo aldrmyor!

1. Yumurta: Protein dolu yumurtalar sayesinde kendinizi daha uzun süre tok hissedersiniz. Birçok üniversite tarafndan ayn anda 30 obez ve iman kadn üzerinde uygulanan aratrmada düük kalorili meyve salatas ve iki dilim tostla beraber sütlü omlet yiyen kadnlar, simitle kahvalt eden kadnlara göre gelecek 36 saat süresince daha az yemek yedi.

2. Fasulye: Safra kesesinin kaslmasna sebep olan hormon, kolesistokinin’i hiç duymam olabilirsiniz ancak bu hormon en iyi kilo verdiricilerden birisidir. Bu hazmettirici hormon do簜l bir itah kesicidir. Yüksek lifli fasülyeler ayrca kolestrolünüzü de düürür.

3. Salata: Penn Devlet Üniversitesi’nde 42 kadn üzerinde yaplan aratrmaya göre düük kalorili salata yiyenler, istedikleri kadar hamur ii yemeleri serbest braklsa bile çok az tüketebiliyorlar. Aratrmaclara göre buradaki sr sizi tka basa yemekten al koyan salatann saflk derecesi.

4. Yeil Çay: Kilo verdirici içerik kafein de簨l. Kateçin adl verilen antioksidanlar ya yakmn ve metabolizmay hzlandryor.

5. Armut: Orta büyüklükteki bir armut sizi tok tutmaya yeter ve artar. Elma tok tutma konusunda ikinci srada. Her iki meyvede de kan ekeri seviyesini düüren ve öün aras abur cubur yemenizi engelleyen pektin lifi var.

6. Çorba: Bir kase tavuk çorbas bir parça tavuk kadar doyurucu ve tok tutucudur. Purdue Üniversitesi’ndeki aratrmaclar en basit çorbann bile beyindeki açlk hissini tatmin etti簨ni ve tokluk hissi verdi簨ni söylüyor.

7. Ya繟z et: Temel animoasitlerden birisi olan ve içerisinde süt ürünleri, balk ve et kadar protein barndran Lösin, daha az yemenizi sa簰ar.

8. Zeytin ya蹥: Ekstra ham zeytin ya蹥 sayesinde orta ya kilolarnzdan kurtulabilirsiniz. Kalori yakmanza yardmc olur.

9. Greyfurt: 2006 senesinde Amerika’da yaplan bir aratrmada her öünden önce yarm greyfurt yemek ya da günde iç defa greyfurt suyu içmek insanlara 3 ayda 3kilodan fazla kaybettirdi.

10. Tarçn: Ö簰eden sonra ani eker düüü yaamamak için kahvaltda yulaf ezmesinin üzerine tarçn serpmeniz ya da tam tahll tostta kullanmanz ayn zamanda insülin artn da önler. Günde bir çeyrek çay ka蹥 tarçn kan ekerini, kolestrolü düürür.

11. Sirke: Mükemmel bir tok tutucudur. 酨veç’te yaplan bir aratrmaya göre sirkeye batrlm ekmek yiyen kiiler, normal ekmek yiyen kiilere göre kendilerini daha tok hissetti.

12. Soya peyniri: Doyurmak için çok ufak gözükse de soya peyniri fazlaca i görüyor. Yemekten önce soya peyniri yerseniz, daha az yiyebilirsiniz.

13. Ceviz: 溮manlatc olsalar da öünler aras ceviz attran kiiler, di簟rlerine göre daha ince oluyor.

14. Yüksek lifli msr gevre簨: Aratrmalar kahvaltda bir kase yiyerek itahnz azaltabilece簨nizi gösteriyor.

15. Ac krmz biber: Düzenli olarak ac biber yemeniz size kilo kaybettirir. Japonlarn yapt蹥 bir aratrmaya göre kahvaltda normal kahvalt yiyecekleri yannda krmz biber de yiyen kadnlar (örne簨n krmz biberli omlet) ö簰e yeme簨nde normalden daha az yedi. Sihirli içerik itah kesici kapsaisin olabilir.

Yazar admin - Mart 16 2016 6228 Okunma · Yazdır
top image scrolling tools
facebook_share
twitter_share
linkedin_share
blogger_share
mailto
scrolltop
>>>CANLI DiNLE<<<
islamradyo ilahi dinle

Sayfa oluşturulma süresi: 0.03 saniye 1,766,022 Tekil Ziyaretçi islamRadyo
Copyright © 2014 islami radyo, islam radyo, ilahi, ilahi dinle, islami m羹zik,mekke canl覺, medine canl覺, canl覺 yay覺n, radyo dinle
Bu sitede adsense reklamlar覺 g繹sterilmektedir...
islamRadyo

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.